Mistrzostwa Polski MMA 2016

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Amatorska Liga MMA i Dragon Fight Club Sochaczew

Termin i miejsce zawodów:
18 grudnia 2016 r. (niedziela)
Hala MOSiR ul. Olimpijska 3, 96 – 500 Sochaczew

 

Kolejne Mistrzostwa Polski MMA przeszły do historii. Blisko 280 zawodników i zawodniczek w drodze po mistrzowski tytuł stoczyło niemal 270 walk, które rozgrywały się jednocześnie w dwóch octagonach i na macie. Sportowa postawa wszystkich uczestników i emocje, jakich dostarczali licznej publiczności swoimi walkami na bardzo wysokim poziomie sprawiła, że całe zawody przebiegały we wspaniałej atmosferze. Było to niewątpliwie znakomite podsumowanie i zakończenie minionego roku w Amatorskiej Lidze MMA.

Dziękuję wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, ich trenerom oraz wszystkim przybyłym za wspaniałe sportowe widowisko. Dziękuję również wszystkim zaangażowanym w organizację zawodów, którzy przyczynili się do sukcesu, jakim niewątpliwie były Mistrzostwa Polski MMA 2016.

Sławomir Cypel

 

 

Serdeczne podziękowania dla sponsorów i fundatorów nagród

 

 

 

Klasyfikacja generalna

1. MMA Team Ełk  2 x złoto – 2 x srebro – 2 x brąz
2. Fight Club Łomża  3 x złoto – 0 x srebro – 1 x brąz
3. Cross Fight Radom 2 x złoto – 1 x srebro – 3 x brąz
4. Radomski Klub Taekwon-do 2 x złoto – 1 x srebro – 0 x brąz
5. Eko Różanka Pankration Team 2 x złoto – 0 x srebro – 1 x brąz
6. Spartakus Rzeszów 1 x złoto – 2 x srebro – 1 x brąz
7. Arrachion Olsztyn 1 x złoto – 1 x srebro – 4 x brąz
8. Octagon Team 1 x złoto – 1 x srebro – 1 x brąz
8. GKS Górnik Łęczna MMA 1 x złoto – 1 x srebro – 1 x brąz
10. Pretorian Gorzów Wlkp. 1 x złoto – 1 x srebro – 0 x brąz
10. S4 Fight&CrossGym 1 x złoto – 1 x srebro – 0 x brąz
10. Gracie Barra Rzeszów 1 x złoto – 1 x srebro – 0 x brąz

Ranking mężczyzn

Formuła full contact (FC) – kategoria OPEN

 

1. Szaflarski Kevin (K1 Nowy Targ)

2. Lęcznar Jakub (GRACIE BARRA RZESZÓW)

3. Kozłowski Łukasz (Dragon Fight Club Sochaczew)

Formuła full contact (FC) – kategoria Mężczyźni do 93 kg

1. Łopaczyk Tymoteusz (GOLD TEAM BIELAWA)

2. Zaczeniuk Bartosz (Valetudo Białystok)

Formuła full contact (FC) – kategoria Mężczyźni do 84 kg

1. Strojek Mateusz (GRACIE BARRA RZESZÓW)

2. Przepiórka Piotr (Cross Fight Radom)

3. Rybak Mateusz (K.O.zak Gorzów Wielkopolski)

Formuła full contact (FC) – kategoria Mężczyźni do 77 kg

1. Jusis Dominik (MMA Team Ostróda)

2. Czyżewski Kamil (Vale Tudo Białystok)

3. Cieśla Piotr (K.O.zak Gorzów Wielkopolski)

Formuła full contact (FC) – kategoria Mężczyźni do 70 kg

1. Rutkowski Daniel (Cross Fight Radom)

2. Ziółkowski Łukasz (Underground MMA Elbląg)

3. Żurowski Karol  (Cross Fight Radom)

Formuła full contact (FC) – kategoria Mężczyźni do 66 kg

1. Matuszek Daniel (Ryoku Dojo)

2. Joniak Mariusz  (Bebson Gold Team Bielawa)

3. Kareta Dawid (Octagon Team )

Formuła ograniczona formuła senior (OFS) – kategoria OPEN

1. Szczygieł Paweł (Fight Team MMA Brodnica)

2. Ozga Jakub (RKSW Puncher Radom)

3. Rozwarski Radosław (Viet Vo Dao Bydgoszcz)

Formuła ograniczona formuła senior (OFS) – kategoria Mężczyźni do 93 kg

1. Izydorski Łukasz (S4 Fight&CrossGym)

2. Konieczny Damian (Pretorian Gorzów Wlkp)

3. Grażewicz Piotr (Arrachion Olsztyn)

Formuła ograniczona formuła senior (OFS) – kategoria Mężczyźni do 84 kg

1. Bąk Gerard (Brawler Końskie)

2. Kuna Konrad (Gladio)

3. Mazur Dawid (Przemyski Klub Walki Ju Jitsu)

Formuła ograniczona formuła senior (OFS) – kategoria Mężczyźni do 77 kg

1. Skrzek Marcin (Cross Fight Radom)
2. Marczak Przemysław (Bebson Gold Team Bielawa)
3. Pudło Mateusz (Grappling Dynamit Rzesżów)

Formuła ograniczona formuła senior (OFS) – kategoria Mężczyźni do 70 kg

1. Mroczkowski Piotr (Fight Club Łomża )

2. Cwalina Krystian (Black Horse MMA Łomża)

3. Wolański Michał (Checkmat Stargard)

Formuła ograniczona formuła senior (OFS) – kategoria Mężczyźni do 66 kg

1. Kołtunowicz Sławomir (Radomski Klub Taekwon-do)

2. Śpiewak Dawid (Radomski Klub Taekwon-do)

3. Smyk Tomasz  (Nastula Club)

Formuła ograniczona formuła senior (OFS) – kategoria Mężczyźni do 61 kg

1. Klonowski Dawid (MMA Team Ełk)

2. Maliński Adrian Pretorian Gorzów Wlkp. (KS Pretorian Gorzów Wlkp.)

3. Myszczyński Michał (MMA Team Ełk)

Formuła junior (J) – kategoria OPEN

1. Domitrz Paweł (MMA Team Ełk)

2. Biernat Paweł (Spartakus Rzeszów)

3. Kwaśnik Grzegorz (Eko Różanka Pankration Team)

Formuła junior (J) – kategoria Mężczyźni do 93 kg

1. Batogowski Norbert (Fight Club Łomża )

2. Kupka Wiktor (Fight Club Bytom)

3. Parafiński Damian (Sportowy Białystok Team)

Formuła junior (J) – kategoria Mężczyźni do 84 kg

 1. Kraska Kamil (Rio Grappling Ostrów Wlkp)

2. Bujnowski Adam  (MMA Team Ełk)

3. Szałkowski Marcin (Arrachion Olsztyn)

Formuła junior (J) – kategoria Mężczyźni do 77 kg

 1. Porębski Sebastian (Fightman)

2. Bujnowski Arkadiusz (MMA Team Ełk)

3. Cichoń Michał (MOSiR Łaziska Górne)

Formuła junior (J) – kategoria Mężczyźni do 70 kg

 1. Herman Piotr (Arrachion Olsztyn)

2. Tokarski Piotr (Arrachion Olsztyn)

3. Jędryszczak Brajan (Cross Fight Radom)

Formuła junior (J) – kategoria Mężczyźni do 66 kg

 1. Kaczmarczyk Patryk (Radomski Klub Taekwon-do )

2. Kacprzak Piotr (Dragons Den)

3. Żochowski Hubert (Fight Club Łomża )

Formuła junior (J) – kategoria Mężczyźni do 61 kg

 1. Sulewski Hubert (Fight Club Łomża)

2. Winiarczyk Kamil – FAB (Fight Academy Bydgoszcz)

3. Filip Witold (Spartakus Rzeszów)

Formuła pierwszy krok (PK) – kategoria Mężczyźni do 93 kg

 1. Trzciński Marcin  (Nastula Club)

2. Wrotek Łukasz  (S4 Fight&CrossGym)

3. Gałczyński Karol  (Cross Fight Radom)

Formuła pierwszy krok (PK) – kategoria Mężczyźni do 84 kg

 1. Pach Michał – CrossFR (Cross Fight Radom)

2. Kowalski Bartłomiej – H (Hunter MMA)

3. Cichosz Artur – GŁ (GKS Górnik Łęczna – MMA)

Formuła pierwszy krok (PK) – kategoria Mężczyźni do 77 kg

 1. Rusiński Konrad (Eko Różanka Pankration Team)

2. Gołuński Damian (Underground MMA Elbląg)

3. Cegiełka Wojciech (Arrachion Olsztyn)

Formuła pierwszy krok (PK) – kategoria Mężczyźni do 70 kg

 1. Gnatkowski Krystian (Fight Academy Ostrołęka)

2. Wywioł Kuba (Octagon Team)

3. Siedlecki Rafał (K.O. Fight Team)

Formuła pierwszy krok (PK) – kategoria Mężczyźni do 66 kg

 1. Pająk Wojciech (Pretorian Gorzów Wlkp)

2. Dederko Mateusz (Sportowy Białystok Team)

3. Grzeszczak Paweł (MKS Lubartów)

Formuła pierwszy krok (PK) – kategoria Mężczyźni do 61 kg

 1. Bokowy Adrian (Spartakus Rzeszów)

2. Czapliński Marcin (Octagon& Fenix Kraków)

3. Maleszewski Marcin (Spartan Knurów)

Ranking kobiet

Formuła ograniczona formuła senior (OFS) – kategoria kobiety do 66 kg

 

 1. Giemza Paulina (Octagon Team )

2. Włodarczyk Kornelia – BT (Boi Team)

3. Socha Joanna (K.O.zak Gorzów Wielkopolski)

Formuła ograniczona formuła senior (OFS) – kategoria kobiety do 57 kg

 1. Rola Aleksandra (GKS Górnik Łęczna – MMA)

2. Walczak Izabela (GKS Górnik Łęczna – MMA)

3. Wiśniewska Monika (Brak klubu)

Formuła junior (J) – kategoria OPEN

 1. Syguła Klaudia (United Gym)

2. Jaskuła Monika (Spartakus Rzeszów)

3. Sokołowska Nikolina (MMA Team Ełk)